Eksplozija ražotnē

2013.gada 21.janvārī pl.12.00 “NewFuels” RSEZ SIA ražotnē žāvētavas iekšpusē notika eksplozija. Šobrīd notiek detalizēta tehniskā izmeklēšana un ir pāragri veikt jebkādas spekulācijas par eksplozijas cēloņiem.

Žāvēšanas iekārtas piegādātāja Vandenbroek International B.V. pārstāvji veica modifikācijas iekārtā, lai uzlabotu sistēmas darbību, jo “NewFuels” RSEZ SIA vadība plānoja ražošanas jaudas palielināšanu. Eksplozija notika šo modifikāciju ieviešanas laikā. Bojājumi ir pietiekoši nopietni, lai ražotnes darbība tiktu apturēta un sākotnējais situācijas vērtējums liek domāt, ka ražotne nedarbosies dažus mēnešus.

“NewFuels” RSEZ SIA vadītājs Graham Bell saka: „Tādā strauji attīstošā industrijā, kāds ir koka granulu ražošanas bizness, šāda veida sarežģījumi dod lielisku iespēju iekārtu ražotājiem izrādīt savu atbalstu, uz ko mums paļauties nākotnē. Mēs publicēsim informāciju par progresu mūsu klientiem un piegādātājiem, un ceram atgriezties granulu ražošanas apritē tuvākajā nākotnē. Mēs ļoti lepojamies ar savu ražotni, darbiniekiem un granulu kvalitāti, kā arī mēs labprāt dalīsimies ar savu pieredzi. Mēs pateicamies saviem klientiem par atbalstu šajā grūtajā periodā. Mēs ceram atgūties no šī īslaicīgā pārbaudījuma stiprāki kā jebkad, jo šis incidents neatturēs mūs no mūsu ambiciozo investīciju un paplašināšanās plānu realizēšanas. Mēs paliekam uzticīgi domai, ka mūsu pasaules klases granulu ražotne atsāks darboties tuvākajā nākotnē.”

Ziņas